ZCP INFO

Związek Ceramików Polskich założyliśmy dla wszystkich osób interesujących się i posługujących technologią ceramiki. 
Dążymy do szeroko pojętej integracji naszego środowiska.
 
Pragniemy doprowadzić do współpracy naukowców, przemysłowców, historyków, rzemieślników, artystów, kolekcjonerów, hobbystów, miłośników ceramiki, by w oparciu o taką bazę tworzyć jak najpełniejszą informację o tym wszystkim co dzieje się w ceramice, a tym samym przyczyniać się do nieustającego rozwoju tej dziedziny sztuki.

Od 2003 roku spotykamy się na Czwartkach Ceramicznych pierwotnie w herbaciarni na warszawskiej Starówce, a obecnie w Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga Południe http://czwartkiceramiczne.blogspot.com . W trakcie tych spotkań powstała idea Warszawskich Spotkań Ceramicznych, które w tym roku 13 czerwca będziemy organizować już po raz jedenasty.
Dbamy o edukację podstawową, trafiając z ceramicznymi warsztatami do przedszkoli i szkół. Prezentujemy technologię ceramiczną w trakcie imprez plenerowych.
Od 2008 roku, wspólnie z Miejską Galerią Zakopane, pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane, zorganizowaliśmy trzy edycje Ogólnopolskiego Konkursu Ceramicznego.
Od 2012 pod naszym honorowym patronatem odbywa się Festiwal Ceramiki w Wesołej (Warszawa), Pszczyński Festiwal Ceramiki i Międzynarodowy Plener Ceramiczny w Kaflarni Zduny k. Krotoszyna.
Nasi przedstawiciele przygotowali i wygłosili również odczyty podczas sympozjum AGH, Mennicy Polskiej i Sympozjum Nauczycieli Ceramiki w Nowym Wiśniczu.
Staramy się poprzez naszą działalność pomagać w zachowaniu tradycji, kształtowaniu teraźniejszości i budowaniu przyszłości.
Nasze strony:
www.zcp.net.pl
 strona Związku Ceramików Polskich
www.ceramikonpl.blogspot.com
ponad 1000 nazwisk osób związanych z ceramiką polską od XVI w.
www.ceramika.blog.pl
 Garncarz Nowator – dziennik ceramika (ca.325.000 wejść)
www.ceramiczne-abc.blog.onet.pl
 Poradnik (ca.732.000 wejść)
www.ceramikinfo.blog.onet.pl
 Informator (327.500 wejść)
www.proceramika.blog.onet.pl
 zaczątek czasopisma internetowego
www.pomocnik.blog.onet.pl
 ogłoszenia branżowe
www.ceramika.topka.pl
 TopLista Ceramika Sztuka (max 100 pracowni ceramicznych)
Facebook
Dariusz Osiński
Prezes Związku Ceramików Polskich

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz